Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 76

Thread: stan na wrzesień

Zbanowany

Dobre Andy :D

Użytkownik

Witam,

Komentarz moderatora: bigzbig
    usunięto flame

Co do "zdziwień" to:
    * brak farmienia na początku zupełnie mnie nie zaskoczył, sam miałem w startówce bardzo mało pałek, wszystko w eco,
    * nie zaskakują mnie stosunkowo duże deffy stawiane bardzo szybko, my też stawiamy bardzo szybko deffy - taki jest układ geograficzny i raczej byłbym zdziwiony gdyby było inaczej,
    * zaskoczyła mnie pewna zawziętość, powiedziałbym nawet wściekłość w atakach ze strony wroga czyli nas. Bo jak można inaczej ocenić gościa, który traci znaczną część offa (powiedzmy, zostaje mu z 10%) w ataku i dalej nawraca z atakiem tym razem oczywiście tracąc wszystko. W to samo miejsce. A widziałem tak kilka razy,
    * no i nie ukrywam, że zaskoczyła mnie technika walki Włochów przez przejmowanie osad - to moi główni wrogowie. Co prawda moi sojuszniczy sąsiedzi (no i ja oczywiście też) szybko sobie z tym poradzilismy (też mamy wodzów) ale przyznam, że to dość nieoczekiwane doświadczenie.
    +kilka innych spraw, ale kogo to obchodzi, :)

Co do pokazywania cokolwiek. Niech będzie, pokażę moje (gram na koncie mirrex w sojuszu PE Delta), i wtopki i (powiedzmy) "sukcesy". Słowo "sukcesy" wziąłem na wszelki wypadek w cudzysłowy, bo pewnie zaraz się okaże, że to nie są żadne sukcesy. A wtopy to pewnie kompromitacja.

I tak. Wtopa w obronie:

Wtopa, bo zupełnie zlekceważyłem atak. Spodziewałem się go gdzie indziej (na innego gracza) - prawdziwy cud, że wycofałem przed atakiem offa, choć sam nie wiem, czemu to zrobiłem. I trochę miałem pecha, bo pomijając moje, raczej rzadko spotykane zlekceważenie ataku, miałem w deffie 6k falek więcej, ale gość, który mi je przysłał skasował się tego samego dnia kilka godzin przed atakiem. Taki niefart. Ale wtopa to wtopa, nie ma co się oszukiwać.

Sukces (???) w deff:

Sukces (???), bo gość atakował z bardzo bliska, fejkował stolicę, której obronę odpuściłem, i inne ecówki a złapałem go własnie na ecówce.

Wtopa w ataku:

To była kontra (gość pomagał perzejmować). Spodziewałem się ok. 20-30k deffa. A było niestety więcej. Zresztą, po obliczeniach miałem ok. 5 min na decyzję. Gdybym miał więcej, to możliwe, że bym zrezygnował - wiedziałem, że na mnie stawiają deffa. Deff, według mnie, już tam był i czekał. To była stolica.

Sukces (???) w ataku:

Też przyuważyłem jak pomagał przejmować (akurat sam przejmowałem w nocy i z nudów zaglądałem do amby). Tym razem miałem więcej czasu na przemyślenia, ale jednak poszła kontra. Teraz miałem mniejszego offika, więc raczej nic na mnie nie było szykowane. To też była stolica.

I na koniec jeszcze odnośnie raportów i aktywności na forum. Ataków mam dużo więcej (w archiwum jest ok. 28-29 stron z ataków , trzeba to podzielić przez 5,???) - indywidualne, zespołowe, synchro, asynchro, wyzerowań i wtopek - sam wtopiłem 3 albo 4 razy swojego offika. Moi, że tak się wyrażę, towarzysze, to bardzo dobrzy gracze, ale z jakichś powodów nie widze chęci, by zechcieli publikowac swoje raporty, więc ja też tego nie zrobię - najczęściej są to akcje zespołowe. Nicków z gry też nie podam, a kto chce, to znadzie sobie sam.

Pozdrawiam,

PS1. Co do sytuacji na PE. Uważam, że były dwa główne błędy: założenie, że jako koalicja opanujemy kwadraty 50x50 - w teorii to może wygląda i dobrze, kwadrat ma 2500 pól, graczy w sojuszu jest ok. 50, więc srednio na jednego gracza przypada 50 pól, czyli kwadrat 7x7. Ale w praktyce jakoś to nie wyszło. Drugi, to dopuszczenie do powstania drużyny "gwiazd". Też w teorii to ładnie wyglądało, a w praktyce doprowadziło do rozłamu. Ale może nie można było inaczej - nie znam wielu uwarunkowań związanych z eliminacjami, po protu w nich nie grałem ani innych uwarunkowań związanych z powstaniem byłego PE 4.
    PS2. A maksimusa nie krytykuję, gdyż - pomijając fakt, że nie mam odpowiedniego doświadczenia, wiedzy i uznania wśród innych graczy - stosuję zasadę, jeśli sam czegoś nie chcesz/nie możesz/nie umiesz zrobić, to siedź cicho a radź wtedy, gdy Cię o to poproszą. I nigdy publicznie.
    PS3. Co do forum PE. Bardzo dobrze, że jest blokowane. Jakoś tu nie ma dużo chętnych dyskutować (a to przecież jakaś alternatywa nie blokowana przez władze PE) - a mnie to nie wiem co napadło, ale już kończę. Niech pieniacze szukają innego miejsca na swoje nędzne prowokacje. Na SB możecie sobie poszaleć - na szczęście każdy je olewa. Dzięki temu może jako koalicja dotrwamy razem do końca gry a nie pozagryzamy się szczuci przez wujków "dobra rada" i innych cwaniaczków.
    Last edited by bigzbig; 22.09.2011 at 23:42:57. Reason: flame

Doświadczony użytkownik pawlak1's Avatar

Quote Originally Posted by mirekb View Post
    "mało taranów", "złe proporcje", "co to za off?"
    no tak - niech sojusznik wtopi , po co mu coś mówić :)

Emeryt Emerytura Tien's Avatar

Dzięki temu może jako koalicja dotrwamy razem do końca gry a nie pozagryzamy się szczuci przez wujków "dobra rada" i innych cwaniaczków.
    Ambitny cel sobie postawiliście, Przychodząc na ME miałem jeden cel. Wygrać je

Prawdziwi mężczyźni piją tylko ruski spiryt na golasa czyli niecieńczony i bez zapitki . pod papierosa. Reszta to wynalazki dobre dla pań

Użytkownik dirzzd's Avatar

Quote Originally Posted by Sim0n View Post
    Na pl sa PRO ale na comie cos tych PRO nie widac :D
    Zreszta o tych sojuszach ktore na ME nie wystartowaly mozna powiedziec to samo.
    Na pl kazdy moze byc kozakiem co zreszta potwierdzil pewien gracz ktory byl top1 off na plx a na comx w 3 tygodnie zostal zjechany i oddal konto. Podobnie jest na ME gdzie nie moge znalesc tych wszystkich PRO z eliminacji... Moze sie pokarzą jak beda duze defy na cudakach i dostapia zaszczytu pojechac stolice paru topowych kont, kto wie :d

dziwne masz wyobrażenia słowa pro to że ktoś był numer1 w off na plx nie jest jednoznaczne że będzie po raz kolejny t top ten na plx lub na wolnym czy to na comx i ME nie ma takiej reguły nie wiem czemu też tak wychwalasz poziom ME co jest tak trudno no to czemu jeszcze gracie nie skasowaliście się po 3 dniach wynik taki ze da rad
    6plx-farma
    7plx-farma
    8plx-farma
    9plx-farma
    10plx-to samo
    11plx-też
    12-GoodsFarm

Zbanowany

Quote Originally Posted by dirzzd View Post
    Quote Originally Posted by Sim0n View Post
    Na pl sa PRO ale na comie cos tych PRO nie widac :D
    Zreszta o tych sojuszach ktore na ME nie wystartowaly mozna powiedziec to samo.
    Na pl kazdy moze byc kozakiem co zreszta potwierdzil pewien gracz ktory byl top1 off na plx a na comx w 3 tygodnie zostal zjechany i oddal konto. Podobnie jest na ME gdzie nie moge znalesc tych wszystkich PRO z eliminacji... Moze sie pokarzą jak beda duze defy na cudakach i dostapia zaszczytu pojechac stolice paru topowych kont, kto wie :d

dziwne masz wyobrażenia słowa pro to że ktoś był numer1 w off na plx nie jest jednoznaczne że będzie po raz kolejny t top ten na plx lub na wolnym czy to na comx i ME nie ma takiej reguły nie wiem czemu też tak wychwalasz poziom ME co jest tak trudno no to czemu jeszcze gracie nie skasowaliście się po 3 dniach wynik taki ze da rad
    Takie coś jak interpunkcja istnieje jakbyś nie wiedział , ledwo co idzie zrozumieć Twojego posta.

No masz rację że większość nie musi być w Top z tego względu że na takim plx być w Top 20 off to nie jest żaden problem . Gorzej że takie osoby latają po forach i sie chwalą jacy to oni są dobrzy i kogo nie zjechali . A przychodzi cięższy serwer gdzie jest więcej ludzi i trzeba trochę umiejętności żeby dominować to już się robi problem :) A najlepsi są Ci co stracą pare wiosek i odrazu kasacja - to są gwiazdy dopiero :)

A że na ME jest o wiele większy poziom niż na wszystkich PL-ach to chyba jasne . Sama liczba osób grających na początku - 30k , już robi większą różnice :)

Na ten moment w Top 60 off na ME jest 5 polskich kont , dużo czy mało ?
    Last edited by 7002parole; 20.09.2011 at 15:03:54.

Użytkownik

Quote Originally Posted by 7002parole View Post
    Na ten moment w Top 60 off na ME są 4 polskie konta , dużo czy mało ?
    Hmmm, a według mnie jest 5 polskich kont w TOP 40 OFF na ME (2 z VIP E-S, 2 z PE i 1 z VIP OV, a tylko zwracałem uwagę na "znane" mi nicki).

Zbanowany

Hmmm, a według mnie jest 5 polskich kont w TOP 40 OFF na ME (2 z VIP E-S, 2 z PE i 1 z VIP OV, a tylko zwracałem uwagę na "znane" mi nicki).
    No jest 5 kont - dragona przegapiłem :)

Co nie zmienia faktu że strasznie słabo to wygląda - gdzie Ci wszyscy pro plejerzy ?:)

Użytkownik

No masz rację że większość nie musi być w Top z tego względu że na takim plx być w Top 20 off to nie jest żaden problem . Gorzej że takie osoby latają po forach i sie chwalą jacy to oni są dobrzy i kogo nie zjechali . A przychodzi cięższy serwer gdzie jest więcej ludzi i trzeba trochę umiejętności żeby dominować to już się robi problem :) A najlepsi są Ci co stracą pare wiosek i odrazu kasacja - to są gwiazdy dopiero :)
    A tu, to sorry, nie przemyślałeś swojej wypowiedzi. Otóż, abstrahując od gry w traviana, trudniej jest wygrać w turnieju "1 z 10" niż w turnieju "1 z 3". I to niezaleznie od poziomu. Bo jak łatwiejszy merytorycznie turniej to jest on łatwiejszy dla każdego gracza. Więc, wracając do traviana, poziom nie ma znaczenia (bo ten poziom dotyczy wszystkich graczy) a znaczenie ma liczba - co prawda pisałeś o liczbie 30k ale to jest jeden aspekt sprawy.
    Natomiast na polskich serwerach może można łatwiej nieuczciwie wejść do jakieś "topki". Zapewne dużo nie wiem, ale znam z własnego doświadczenia sytuacje, gdzie wybijano offa sobie albo swoim znajomym, którzy z jakichś powodów mieli problem z dostępem do gry lub netu (przykładem sa np. ubiegłoroczne powodzie). I, by było jasne, ja tak nie robiłem. Co więcej, niektore "ataki" były wstawiane na tzw. ciacho miesiąca.

Możliwe, że na ME też będa takie sytuacje. Np. wtedy, gdy już wszystko będzie jasne z cudem i Rosjanie zrobią gremialny wjazd na TOP 20 OFF wybijając własne offiki. Ale to tylko spekulacje.

Myślę, że natomiast ciekawsze byłoby porównanie liczbowe poszczególnych "topek" z polskich serwerów i np. z ME. Ale możliwe, że "com-owcy" już mają takie statystyki.
    Last edited by mirekb; 20.09.2011 at 15:20:41.

Użytkownik Jinizu's Avatar

No jest 5 kont - dragona przegapiłem :)

Co nie zmienia faktu że strasznie słabo to wygląda - gdzie Ci wszyscy pro plejerzy ?:)

na 8 miejscu :)

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast