Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 41 to 50 of 97

Thread: Rzymianie - jak grać tą nacją? Rozmowy poczatkujących i doświadczonych graczy.

Doświadczony użytkownik Paweł76's Avatar

Quote Originally Posted by zblaszka1 View Post
    Quote Originally Posted by psvip View Post
    Moim zdaniem jednak GB przydaje się zawsze i to w miarę wcześnie to w jakimś stopniu skraca budowę budynków przecież :D

Do 10lvl się przydaje potem już wcale do niczego no chyba ze ktoś lubi PK i popa
    heh , znasz kogoś kto nie lubi PK ?
    aktualnie : gdzieśtam

Nowy użytkownik psvip's Avatar

Quote Originally Posted by elorap2007 View Post
    No skraca , ale co Ci daje te 10% czasu budowy mniej jak i tak nie buduje się ciągle czegoś w osadzie ?

Wiadomo że w późniejszym etapie gry GB trzeba rozbudować ale początkowo ważniejsze jest inwestowanie w eko .
    Akurat na 10lvl GB skraca o 18% :) a to już coś jest :)

Vice Mister Forum Traviana 2013 zblaszka's Avatar

Quote Originally Posted by Paweł76 View Post
    Quote Originally Posted by zblaszka1 View Post
    Moim zdaniem jednak GB przydaje się zawsze i to w miarę wcześnie to w jakimś stopniu skraca budowę budynków przecież :D

Do 10lvl się przydaje potem już wcale do niczego no chyba ze ktoś lubi PK i popa
    heh , znasz kogoś kto nie lubi PK ?
    Wiadomo każdy lubi PK ale, ja wolę wydać surowce na wojaków a nie wydawać na nie potrzebne budynki które dają tylko PK

No skraca , ale co Ci daje te 10% czasu budowy mniej jak i tak nie buduje się ciągle czegoś w osadzie ?

Wiadomo że w późniejszym etapie gry GB trzeba rozbudować ale początkowo ważniejsze jest inwestowanie w eko .
    No niby 18% dużo ale jak grasz stylem szybkiego rozwoju osady to i tak kończy się każdy budynek monetami.
    Last edited by zblaszka; 24.06.2013 at 14:10:06.
    Z miłością jest jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości

Doświadczony użytkownik

W stosunku do 5 lvl to jest 14% . Ale co Ci daje te 14% tak naprawdę ? Szybciej Ci się budynki budują ale na wczesnych etapach to nie odgrywa dużej roli :) A przy Rzymie to już w ogóle niepotrzebne skoro mogą 2 budynki budować ;-)

Quote Originally Posted by Paweł76 View Post
    zależy od farmingu w startówie jak jest sura na akad ,ratusz i święta to trza kryjówy wyburzać a zanim do tego dojdzie niech są, PK piechotą nie chodzą
    To ile Ty tych kryjówek stawiasz skoro już na samym początku musisz je burzyć ?
    Last edited by elorap2007; 24.06.2013 at 14:52:36.
    II Speed : eX
    III Speed : Automatix - LO_KOM
    VI Speed : Automatix - NCNS
    PFTF - Ekipa Zer01eden
    x2 - PR Team :)

Doświadczony użytkownik Paweł76's Avatar

elorap > podstawy (magazyn koszary spichrz GB MZ i tym podobne) + 1 kryjówa na 10 lvl + 1-2 pola puste na rezydę itp. >>>reszta startówy las > kryjówy na 1 lvlu> i tak to leci w startówie
    aktualnie : gdzieśtam

Doświadczony użytkownik

No widzisz tyle lat grania a nigdy nie miałem takiego problemu żebym musiał mieć GB żeby burzyć kryjówki .
    PFTF - Ekipa Zer01eden

Doświadczony użytkownik CeltuŚ's Avatar

Gb musi byc, a rozwijania ziemi ... jest w ciągu pierwszych 10 dni słaba taktyką... i chyba nigdy już nie zmienie zdania.
    Po co tracic cenne surowce na starcie podnosząc eko + ? Nie znam na pamie proporcji każdego lvl ale jest to task marny wzrost godzinowy że i tak nie zwróci się w ciągu 4 dni to co wsadzisz w eko... a mając 100 pałek odrabiasz w pierwszy dzien po OO.

akurat podało mi się przykład na germanach a to temat o rzymie, ale tu to samo da sie osiągac.
    jeżeli jestes wstanie postawic na normalnym serwerze po 80-90 h postawic druga osade kazdą nacją do GB musi byc tak wysoko :p

Jeżeli ktos gra spokojnie, to GB może miec na 1 poziomie do konca serwera :D ( konto obserwacyjne jest ok)
    Last edited by CeltuŚ; 25.06.2013 at 11:01:47.
    Profil CeltuŚ byl odwiedzany ponad 24,256razy :)

Doświadczony użytkownik

Quote Originally Posted by CeltuŚ View Post
    Gb musi byc, a rozwijania ziemi ... jest w ciągu pierwszych 10 dni słaba taktyką... i chyba nigdy już nie zmienie zdania.
    Po co tracic cenne surowce na starcie podnosząc eko + ? Nie znam na pamie proporcji każdego lvl ale jest to task marny wzrost godzinowy że i tak nie zwróci się w ciągu 4 dni to co wsadzisz w eko... a mając 100 pałek odrabiasz w pierwszy dzien po OO.

akurat podało mi się przykład na germanach a to temat o rzymie, ale tu to samo da sie osiągac.
    jeżeli jestes wstanie postawic na normalnym serwerze po 80-90 h postawic druga osade kazdą nacją do GB musi byc tak wysoko :p

Jeżeli ktos gra spokojnie, to GB może miec na 1 poziomie do konca serwera :D ( konto obserwacyjne jest ok)
    Zacznijmy od tego że Ty piszesz o germanie a tutaj mamy rzymka jak zauważyłeś ;-)

Ale co do germana , jeśli chcesz robić pałki to jednak jest już inny system grania . Trzeba tymi pałkami farmić żeby nie stały w osadzie , trzeba się bawić w FS żeby Ci ich nikt nie zjechał lub monety na uniki . Samo farmienie też generuje straty i większość graczy wychodzi na tym o wiele gorzej niż jakby skupiła się na eko .

Sam tak gram germanem obecnie , konto założone parę dni po starcie . Sojusz jakiś nubowski ale tu piszemy raczej o przeciętnych graczach więc jak najbardziej pasuje . Praktycznie każdy poszedł własnie w pałeczki czy inne jednostki do farmienia a ja sobie spokojnie klikałem eko cały czas . Efekt był taki że jako pierwszy w sojuszu założyłem 2 osadę, mam eko na słitaśnym poziomie i wchodze 2-3x dziennie na konto . Dzięki temu mam z eko dziennie tyle surowców ile top1 dziennie farmi . A on musi pałeczki dorabiać i je utrzymywać ;-)

Czyli to GB jest potrzebne tylko żeby kryjówki burzyć tak ? Bo nie mogłem znaleźć odpowiedzi .
    Last edited by elorap2007; 25.06.2013 at 23:20:54.
    PFTF - Ekipa Zer01eden

Doświadczony użytkownik CeltuŚ's Avatar

Quote Originally Posted by CeltuŚ View Post

Zacznijmy od tego że Ty piszesz o germanie a tutaj mamy rzymka jak zauważyłeś ;-)

Ale co do germana , jeśli chcesz robić pałki to jednak jest już inny system grania . Trzeba tymi pałkami farmić żeby nie stały w osadzie , trzeba się bawić w FS żeby Ci ich nikt nie zjechał lub monety na uniki . Samo farmienie też generuje straty i większość graczy wychodzi na tym o wiele gorzej niż jakby skupiła się na eko .

Sam tak gram germanem obecnie , konto założone parę dni po starcie . Sojusz jakiś nubowski ale tu piszemy raczej o przeciętnych graczach więc jak najbardziej pasuje . Praktycznie każdy poszedł własnie w pałeczki czy inne jednostki do farmienia a ja sobie spokojnie klikałem eko cały czas . Efekt był taki że jako pierwszy w sojuszu założyłem 2 osadę, mam eko na (...)poziomie i wchodze 2-3x dziennie na konto . Dzięki temu mam z eko dziennie tyle surowców ile top1 dziennie farmi . A on musi pałeczki dorabiać i je utrzymywać ;-)

Czyli to GB jest potrzebne tylko żeby kryjówki burzyć tak ? Bo nie mogłem znaleźć odpowiedzi .
    Nigdy eko nie zastąpi farmienia. Nie wierze że bedziesz miał tak samo dobrze rozwinięte konto jadąc tylko na eko.. jak ja farmiąc robiąc pałki/legiony/flangi.
    Jeżeli biorę serwer na powaznie ... to praktycznie mam 100% wiecej wojska na starcie i eko praktycznie podobne do twojego... więc jestem 100% do przodu.

Gb ? Jeżeli grasz na prawde spokojnie bez pospiechu. Twój sojusz jest tak słaby że wiara nie wie że warto pospieszyc się troszeczke z drugą osadą. To możesz tak grac. I kazde tu wypowiedzi, podpowiedzi nie są potrzebne, bo po przegraniu 2-3 startów serwera już powinno się posiadac własną strategie.
    Jak twoje konto stoi podłóg innych graczy ?
    Wioskuje z twojej strategi że miałes dobre tempo do zakładania drugiej osady. Więc zrobiłeś Święto ? Aby wybudowac Święto potrzebny jest ratusz. Jeżeli marzysz o Ratuszu musisz spełnic wymagania. GB na 10 oraz Ak.

Jeżeli chcesz Dobry start Rzymem. Można bez problemu startowac podobną strategią. do Germanskiej.
    Na normalnym serwerze 3 Dni OO po 50 H odpalasz Świeto. Więc nie ma opcji nie zrobic GB.
    Akurat nigdy nie robie kryjówki. Nie kontruje na poczatku, bo każda strata pałki bolesna jest.

Przepraszam że wszystko pisze, tłumacząc Germanami. Śmiało można czytac legionista itp.

Moje strategie różnią sie mioliona graczy. :D

Komentarz supermoderatora: Wyklęty
    Usunięto wulgaryzm
    Last edited by Wyklęty; 27.06.2013 at 00:55:53. Reason: nota administracyjna
    Profil CeltuŚ byl odwiedzany ponad 24,256razy :)

Doświadczony użytkownik

No widzisz tyle lat grania a nigdy nie miałem takiego problemu żebym musiał mieć GB żeby burzyć kryjówki .
    DB warto mieć na wysokim lvl choćby dlatego, że dużo PK daje.

Dzięki temu mam z eko dziennie tyle surowców ile top1 dziennie farmi . A on musi pałeczki dorabiać i je utrzymywać ;-)
    Jeśli masz z eko tyle sury ile top1 graby z farmienia, to tylko współczuć gry na tak słabym serwerze.... albo pozazdrościć wyobraźni
    Farmić trzeba, zwłaszcza na początku i w środkowym etapie gry, tylko trzeba to robić z głową tzn nie patrzeć tylko na szmatki, ale też na bilans zysków i strat.
    Masz racje, że przynajmniej część graczy z top graby ma pod koniec serwera marne offy, w ogóle nie korespondujące z ilością zgrabionej sury, bo 3/4 wojska pada im na farmach a z magów się sura wylewa, bo już DK i DS na 20 lvl są zapchane na miesiąc w przód.
    Ale jeśli mądrze farmisz, to daje niesamowitego kopa w rozwoju. Przebywanie w topce grabieży na serwerze o w miarę dobrym poziomie jest męczące, zwłaszcza gdy gra się samemu na koncie, ale ja np znajduję sobie zestawik 150-200 faremek i nie wariując z wstawaniem w nocy i wysyłaniem ataków, wyciągam z nich 4-5kk tygodniowo tracąc minimalną ilość jednostek. I daje to ogromy skok w rozwoju.
    Last edited by komik; 25.06.2013 at 14:58:12.

"Wszyscy leżymy w rynsztoku, lecz niektórzy patrzą w gwiazdy."

Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast