Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 24 of 24

Thread: Jak noobek broni się przed atakami gracza z top 1000...

Nowy użytkownik minio418's Avatar

p0owoli diABEŁ SIE CIESZY JAK CZŁOWIEK SIE SPIESZY

MichalPLW
    Niezarejestrowany

Obrona ladna 9/10, co do atakow: ten gosc albo byl nawalony, albo sitter sie mscil albo nie wiem...

Nowy użytkownik shakkin's Avatar

Ładna obrona ;) Zaimponowałeś mi ! Daj mi twój nick na PW.Podeśle ci 300 oszczepników jeśli chcesz.

Nowy użytkownik blinkkin's Avatar

Korzystając z sytuacji (świąteczny rozejm) udało mi się postawić jakiegoś tam deffa i przydarzyło mi się coś dziwnego .

Komputer uruchomiłem dzisiaj o godzinie 7:00, standardowo odpaliłem Traviana. Szybko zauważyłem idący atak, który miał nastąpić tuż przed godziną 9:00. Na początku chciałem wysłać całą obronę na dwugodzinną wycieczkę, bo zaraz trzeba pokazać się w pracy .

Jednak najpierw zrobiłem rozeznanie dotyczące osoby, która wysłała ten atak. Co dziwne tym osobnikiem okazał się gracz z podobnym do mojego popem. Jeszcze bardziej niezrozumiała wydała mi się ćwiartka - inna niż moja.

Postanowiłem więc zatrzymać deffa w osadzie i poczekać na atak. W "przerwie obiadowej" (kilka wolnych minut na kanapkę po 16:00) udało mi się dostać do komputera. Z niecierpliwością odczytałem raport.

Atak oszczepami już przeżyłem. Teraz przyszła pora na pretorian i w co nie mogłem uwierzyć: osadnicy .

Mam nadzieję, że był to nieudany FS (w innej grze tak to się nazywało, chociaż w moim przypadku kontakt z tą grą skończył się na przeczytaniu kilku poradników i skasowania konta po kilku weekendach).

Prócz niefortunnego wysłania jednostek w celu uratowania ich przed atakiem ze strony silniejszego gracza, możliwa jest rezygnacja tej osoby z dalszej gry w Traviana. Jednak to drugie wydaje się nielogiczne zważywszy, iż jego osada zanotowała dzisiaj przyrost popu. Ma ktoś inne optymistyczne pomysły?

Na koniec chciałem pokazać, że świeża osoba w świecie Traviana też może farmić.

Zbytniego wyboru co do farm nie mam - były cztery w moim sektorze o wymiarze 16x16 pól. Z jednej nie mogę skorzystać, bo jest zbanowana, druga dzisiaj usunęła konto. Jakiś specjalnych profitów na tym ataku nie zarobiłem. Udało mi się za to dobrać odpowiednią porę, co widać - 2 sekundy po zakończeniu świątecznego rozejmu.

btw. Rozpisałem się trochę, nie wynika to jednak ze sporej ilości wolnego czasu. Staram się utrzymać moją znajomość języka polskiego na jakimś poziomie (może niezbyt wysokim), na co nie pozwala mi praca i studium .

Nie poszukuję także pomocy w grze - surka i deff odpada, bo wolę popróbować na własną rękę. Nie pogardzę za to bratnią duszą, która udzieli kilku cennych porad noobkowi.
    Last edited by blinkkin; 27.12.2007 at 22:29:37.
    Im większe kłamstwo, tym więcej ludzi w nie uwierzy.

Page 3 of 3 FirstFirst 123