Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24

Thread: Jak noobek broni się przed atakami gracza z top 1000...

Nowy użytkownik blinkkin's Avatar

Default Jak noobek broni się przed atakami gracza z top 1000...

Tym noobkiem w obronie jestem ja. Na początek prosiłbym o nie czepianie się gry z mojej strony. Przygodę z Travianem zacząłem 2 grudnia, czyli 10 dni temu. Kilka rzeczy odkryłem, a następne tajemnice związane z grą odkrywam. Jest to bardziej moja relacja z wrażeń dotyczących gry niż raport godny uwagi.

11 grudnia o godzinie 6:00 rozpocząłem szkolenie pretorian (pierwsze moje wojsko w Travianie ), godzina 7:30 wyjście do pracy, powrót o 17:00. Odpaliłem Traviana i jak się okazało już o 9:00 pretorianie przydali się w obronie.

Zaskakujące było tylko użycie oszczepów w ataku przez gracza z top 1000. Przypuszczałem, że atak poszedł bez skana. W każdym razie szkoliłem dalej jednostki przy okazji rozbudowując mury. 12 grudnia od godziny 8:00 do 16:00 w pracy, po powrocie ciekawe raporty.

Pierwszy atak o 11:50. Widocznie mój sąsiad nie wyciągnął wniosków na podstawie poprzedniego ataku - jeszcze więcej oszczepów...

Godzina 13:40. Nareszcie porządny atak, który skosił mi obronę i zburzył koszary. Czyżby skończyły się oszczepy?

Utracone jednostki w ataku (w sumie 420 jednostek): 10 pałek, 335 oszczepów i 75 toporów.
    Poległe oddziały w obronie: 84 pretorian.

Koszt utraconych jednostek w przybliżeniu (wszystkie surowce zsumowane razem): 160 tysięcy w ataku, 39 tysięcy w obronie.

Atakujący na początku wykazał się małym rozsądkiem, lekceważąc noobka. Jeszcze większy błąd popęłnił wysyłając w ataku oszczepników. Gracz z top 1000 raczej powinien posiadać kawalerię, a atak konnicą z tego co czytałem najlepiej działa na rzymską obronę. Za to ocena 1/10.

Ja natomiast widocznie za wcześnie rozpocząłem szkolenie jednostek. Powinienem rozbudować mury i podbić obronę pretorian w kuźni, przy okazji inwestując w pola surowców. Ocena 2/10 za szczere chęci (powinno być 1/10 za to, że dałem się sfarmić).

Podsumowując nie miałem pojęcia, że Travian to, aż taka dobra gra - do teraz . Nie wiedziałem także jakich emocji może dostarczyć walka z próbami farmienia ze strony silniejszych sąsiadów. Mam nadzieję, że to dopiero początek walki.
    Last edited by blinkkin; 15.12.2007 at 01:37:23.
    Im większe kłamstwo, tym więcej ludzi w nie uwierzy.

Użytkownik

Rozbuduj kryjówki, jak Cie zaatakuje pare razy bez zbiorki surowców to mu sie odechce...:-) No i dopóki kryjówki starczą rozbudowuj koszary by później szybko postawić dużo pretków..jeśli chcesz się bronić oczywiście, ale na tym etapie gry na speedzie to raczej tylko taka zabawa Ci pozostaje..:-)

Nowy użytkownik Laters's Avatar

hm szczerze to nie wiem kto tu jest noobkiem ale chyba atakujacy 6/10 nie jest to duze wojo ale raporcik fajny

Nowy użytkownik japanniczego's Avatar

racja atający stracił wiencej niż ty 10/10
    urzycie oszczepów to makabra 0/10
    ale co do defa całkiem całekiem 9/10
    Mrok Mnie Otacza

Quote Originally Posted by leonidas79 View Post
    Rozbuduj kryjówki, jak Cie zaatakuje pare razy bez zbiorki surowców to mu sie odechce...:-) No i dopóki kryjówki starczą rozbudowuj koszary by później szybko postawić dużo pretków.
    Dzięki za porady. Mam 2 kryjówki rozbudowane do 10 poziomu, następna jest w drodze. Przeciwnik atakował przez kilka dni mając zerowe zyski, jednak to go nie zniechęciło.

Quote Originally Posted by leonidas79 View Post
    jeśli chcesz się bronić oczywiście, ale na tym etapie gry na speedzie to raczej tylko taka zabawa Ci pozostaje..:-)
    Narazie sprawia mi to sporo frajdy. Żeby myśleć o poważnej grze prócz startu na samym początku serwera potrzebne jest jakieś doświadczenie i znajomość gry, a ja takowe dopiero zdobywam. Nie narzekam co bądź.

Nowy użytkownik

Podoba mi sie.

Zbanowany Yo_Wam's Avatar

co za frajer atakuje oszczepami
    10/10 za obronę
    za atak -1/10
    Kurde Pamiętałem Żeby Zapomnieć :D
    OSTATNI RAZ MÓWIĘ, NIE PODOBA SIĘ TO POPROŚ PUBLIKĘ ŻEBY CIĘ PRZEPUŚCIŁA I DO DOMCIU

Osama bin Laden
    Achmed Martwy Terrorysta

Multihunter LSD_Phantasie's Avatar

albo ja zle kumam albo cos krecisz piszesz ze 10 grudnia zaczoles gre a 11 grudnia byl na ciebie pierwszy atak ??

gram juz jakis czas tutaj i ci co grali i graja dobrzie wiedza ze jest cos takiego jak ochrona nobkow :P to znaczy ze przez pierwsze pare dni nie ma prawa cie nikt
    zaatakowac i tego nie zrobi bo jestes chroniony :)

a wiec skad ten atak 11 grudnia ??

nie gralem nigdy na speed ale tam tez zapewne jest cos takiego jak POD OCHRONA :P
    Last edited by LSD_Phantasie; 12.12.2007 at 17:03:42.

Nowy użytkownik japanniczego's Avatar

lol przeciesz na speedzie trfa krucej
    Mrok Mnie Otacza

Quote Originally Posted by LSD_Phantasie View Post
    albo ja zle kumam albo cos krecisz piszesz ze 10 grudnia zaczoles gre a 11 grudnia byl na ciebie pierwszy atak ??

gram juz jakis czas tutaj i ci co grali i graja dobrzie wiedza ze jest cos takiego jak ochrona nobkow :P to znaczy ze przez pierwsze pare dni ( chyba 12 ) nie ma prawa ci nikt
    zaatakowac i tego nie zrobi bo jestes chroniony :)

a wiec skad ten atak 11 grudnia ??
    Z pierwszego mojego posta: "Przygodę z Travianem zacząłem 2 grudnia, czyli 10 dni temu". Na speedzie z tego co czytałem ochrona trwa 3 dni i mniej więcej po takim czasie rozpoczęły się wrogie najazdy na moją osadę. Czyli jestem atakowany od 5-6 grudnia.

Quote Originally Posted by Szach-Mat
    Co za typ!!! Jednokrotny atak można wytłumaczyć brakiem skanu i zlekceważeniem wroga, ale to to jakaś patologia.
    Pozostaje mieć nadzieję, że ten gracz chciał się najzwyklej pozbyć oszczepów ze stolicy. Być może za dużo żarły zboża i wolał zwolnić miejsce na np. paladynów.
    Last edited by blinkkin; 12.12.2007 at 17:08:07.

Page 1 of 3 123 LastLast