Page 2 of 251 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 11 to 20 of 2505

Thread: Historyczny

LIFE
    Niezarejestrowany

nie jestem w 100% pewien alee Znajduje się w miejscu w którym poległ Król Leonidas i jego odziały a po polsku to znaczy :Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym, jej syny. Prawom jej do ostatniej posłuszni godziny.

Doświadczony użytkownik Pipszon14's Avatar

Trzeba było napisać pod Termopile xD
    ale ok uznaje

LIFE
    Niezarejestrowany

btw. to nie był kamień tylko obelisk no ale to prawie to samo

Był prezydentem kilku państw (o ile dobrze policzyłem to 4), na jego cześć nazwano m.in. walutę pewnego państwa (a nie jest to bynajmniej największy zaszczyt w upamiętnianiu jaki go spotkał). O kim mowa?

Simon Bolivar

LIFE
    Niezarejestrowany

nom:> już się bałem że nikt nie odpowie:)

Kto jako pierwszy odkrył Afryke?

LIFE
    Niezarejestrowany

heh pierwsze co mi przyszło na myśl to to że człowiek pochodzi z afryki tzn. nasz gatunek zaczął z tam tond emigrować więc chyba nie wiadomo kto ją odkrył

Quote Originally Posted by LIFE View Post
    heh pierwsze co mi przyszło na myśl to to że człowiek pochodzi z afryki tzn. nasz gatunek zaczął z tam tond emigrować więc chyba nie wiadomo kto ją odkrył
    Dobra odpowiedź, pytanie było podchwytliwe^^
    Tylko 2 osoby interesują się historią? O_o

LIFE
    Niezarejestrowany

To europejskie miasto jest jednym z najstarszych w swoim regionie (przez region rozumiemy krainę historyczną np. pomorze przednie czy Lombardię np.). Było ono początkowo osadą targową i leżało na terytoriach zależnych od państwa A (od początku swojego istnienia). Następnie znalazło się w granicach państwa B (choć przed przejęciem tych ziem przez państwo B na kilkanaście lat ziemie te zagarnęło państwo C), w końcowym okresie posiadania tego miasta przez państwo B istniały tu silnie rozwinięte organizacje bojowe popierające państwo A. Niedługo potem miasto to znalazło się z powrotem w obrębie państwa A i miała tu miejsce przełomowa bitwa dla pewnej wojny toczonej przez owo państwo A z państwem B. Później (podczas zupełnie innej wojny) ma tu miejsce druga ważna bitwa, w której użyto sporych sił pancernych. Również w tej bitwie biorą udział siły państwa B, ale nie siły państwa A. Obecnie należy ono do państwa A (czyli pierwotnego właściciela tych ziem niejako), choć w ostatnim okresie znacznie podupadło.

Przez długi okres czasu połowę mieszkańców miasta stanowiła ludność nienarodowa zarówno dla państwa A, B jak i C.

A więc mamy państwo A, które posiadało te ziemie kiedy powstawało miasto oraz państwa B i C, które przez pewien okres miały to miasto w obrębie swoich granic państwowych.

Proszę podać nazwę miasta oraz nazwy dwóch wojen podczas których odbyły się tu wyżej wymienione ważne bitwy.

Podpowiedź 1:
    Miasto to w swych granicach posiadały 4 państwa w następującej kolejności:

państwo A -> państwo C -> państwo B -> państwo A -> państwo D -> państwo A

jeśli ktoś to odgadnie to naprawdę mi zaimponuje

Nie jestem pewny, ale czy to miasto to Nikozja...
    A te 2 bitwy to:
    -bitwa o niepodległość - część grecka
    -bitwa o niepodległość - część turecka

Page 2 of 251 FirstFirst 12341252102 ... LastLast